Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Gospodarstwo Rolne

Marek Głuszczyński

Malice 6, 89-240 Kcynia

tel. 604 178 635

biuro@czeresniemalice.eu

ZAPRASZAMY

Summit - Odmiana tworząca nieduże drzewa, wcześnie wchodzące w owocowanie. Plonują średnio obficie. Owoce dość duże, o wadze od 7,5 do 9 g i żywoczerwonej barwie. Miąższ kremowobiały, chrząstkowy, bardzo smaczny. Owoce dojrzewają w 4 lub 5 tygodniu dojrzewania czereśni.

więcej>>

 

Sylvia - Rok 2005 potwierdził, że jest to odmiana, na którą warto zwrócić uwagę. Ze względu na genetycznie uwarunkowany słaby wzrost drzew stosowanie w jej przypadku podkładek karłowych nie jest konieczne, a nawet więcej — może okazać się w ogóle zbyteczne, zwłaszcza na słabszych stanowiskach. Drzewa tej odmiany na podkładkach karłowych mają zbyt słabe przyrosty, nie zapewniają właściwej rotacji pędów w koronie i szybciej się starzeją niż inne.

więcej>>

 

Regina - Tworzy duże drzewa, wcześnie rozpoczynające owocowanie. Plonuje obficie. Owoce bardzo duże (8 do 9,5g), kuliste, ciemnoczerwone z odcieniem brązowym. Miąższ średniosoczysty, chrząstkowy. Owoce dojrzewają w 7 tygodniu dojrzewania czereśnie, a więc zwykle około połowy lipca. Nadają się do bezpośredniego spożycia, na przetwory i mrożonki.

więcej>>

 

Kordia - Jedna z najpóźniejszych, deserowych, cenionych odmian czereśni. Drzewa rosną średnio silnie, owocują regularnie i dość obficie. Owoce duże, karminowo-czerwone, aromatyczne, chrząstkowate, mało podatne na pękanie. Dojrzewają w 7 tygodniu dojrzewania czereśni, czyli pod koniec lipca.

więcej>>

 

Techlovan - Zachwyca jakością owoców, a zwłaszcza ich wielkością. Owoce osiągają średnią masę około 10 gramów. Są typowymi chrząstkami, dlatego nadają się do długiego transportu.

więcej>>